Miercuri, 20 mai 2026, am avut primul tur pietonal gratuit din cadrul proiectului „Ploiești. Muzeul din stradă” organizat de prietenii de la Asociația Rezonart.
A fost o plăcere să povestim și să descoperim orașul, dar și să vizităm două dintre cele mai faine muzee din Ploiești (Muzeul Casă de Târgoveț și Muzeul Județean de Artă Prahova „Ion Ionescu-Quintus”).
Foto credit: Cristina Poterășoiu & Ivone-Marlen Scărlătescu
Tur pietonal: Ploieștiul burghez



















